Népszigeti Terepfutás

A versenyről készült képek elérhetők az esemény Facebook oldalán

A részletes eredménylista letölthető ITT

Szinte hihetetlen, de immáron 4. alkalommal került megrendezésre a Népszigeti Terepfutás, a tavalyihoz hasonlóan idén is közös szervezésben az Angyalcipőkkel! Az időjárás és a Duna vízállása idén is a kegyeibe fogadott minket, hiszen kellemes idő és végig futható, teljesen száraz pálya várta az indulókat.

11224583_983318278385681_6860790232057595708_n

A szokásos módon, 10-kor rajtoltak el a legkisebbek 500 méteren két futamban, aztán a kicsit nagyobbak követték őket az 1 km teljesítésével. Eszméletlen tempót diktáltak a gyerekek, a felvezető futó alig bírta tartani velük az iramot:-) 10:30-kor rajtolt el az 5 km, ami valójában csak kb. 4 km volt, de egy kis technikai malőr következtében az előbbi táv került kiírásra. Elnézést kérünk mindenkitől, aki hiányolta azt az 1 km-t a futás végén:-)

A fő táv természetesen most is a 10 km volt, hiszen ezzel volt lehetőségük a futóknak eljutni az ártéri erdő elvarázsolt világába, ami leginkább egy dzsungelhez hasonlít, melyben egy kis ösvény kanyarog a sűrű növényzet, néhol 1,5 – 2 méteres csalánfal között:-). Sajnos azonban csak az erdő volt érintetlen, a pálya jelölés nem. Egy önjelölt pályabontó ezen a szakaszon az összes szalagot leszedte, nem sokkal a verseny kezdete előtt. Futás közben a felvezető futónak sikerült valamennyire visszaszalagozni, közben pedig a mezőny elejét többször is útba igazítani:-) Csodával határos módon (tudomásunk szerint) senki nem tévedt el az ártéri erdőben.

11659346_438759029618841_3408688066600866703_n

Mindeközben a déli harangszó után nem sokkal elkezdődött a kisebb távok eredményhirdetése a versenyközpontban, ahol a helyezettek éremmel lettek gazdagabbak, illetve a gyerek távok indulói egy-egy csokit is kaptak. Miután beértek a 10 km futói is, elkezdődött leghosszabb táv eredményhirdetése is, ahol a korosztályos legjobbak szintén érmet, az abszolút helyezettek pedig az 5 km-hez hasonlóan ajándékcsomagot is kaptak. Ezek után nem volt más hátra, mint a tombola, amin a legnagyobb esélyük a legelszántabbaknak volt, mivel ekkor az eső is rákezdett egy kicsit, de szerencsére pár perc után el is állt, így mindenki szárazon távozhatott a helyszínről:-)

Köszönjük, hogy ilyen sokan eljöttetek, és reméljük mindenki jól érezte magát ezen a szép nyári vasárnapon:-) A szervezésben pedig köszönjük az Angyalcipők, illetve az MTK kajak-kenu szakosztály segítségét! A folytatásról pedig hamarosan értesülni fogtok a Facebook-on, illetve hírlevélben! Addig is kellemes nyarat és jó felkészülést kívánunk!:-)

U.i.: Az az MTK kajak-kenu szakosztálya nyári tábort hirdet gyerekeknek! Részletek az alábbi linken: http://www.ujpest.hu/hir/9082/Kajak-sporttabor_a_nyari_szunetben/

És természetesen ne feledkezzünk meg a Magyar Forrest Gump-ról sem, aki rendületlenül tolja a kocsit, és gyűjti az adományokat a rászoruló gyermekek részére!