Decathlon Terepfutó Majális

A részletes eredménylista letölthető INNEN! A versenyről készült képek elérhetők/feltölthetők az esemény Facebook oldalán.

Szép napra virradt május elseje Dunakeszin. Serényen készülődtek a majálisra a lángossütők, ringlispílesek, színpadi technikusok, akik kellemes hangpróbával ébresztették a helyieket:-). És persze a Decathlon Terepfutó Majális szervezői is, épültek a sátrak, célkapu, megtörtént a pályabejárás, stb.

Az idő pedig egyre jobb lett, a nap is kisütött, bár ennek nem mindenki örült felhőtlenül:-)

11203152_663394617139009_7042089218260966757_n

10:15 körül (a rengeteg nevező miatt egy kis csúszással) el is rajtoltak a gyerekek. Először a legkisebbek az 500 m-es távon, majd pedig a kicsit nagyobbak 1 km-en. Csak úgy porzott a pálya a népes gyereksereg lábai alatt.

11-kor pedig következett a 7 és a 14 km rajtja. Előbbiek 1, utóbbiak pedig 2 kört teljesítettek a Duna parton és környékén kialakított útvonalon. Maga a pálya nem volt nehéz, hiszen gyakorlatilag teljesen sík volt (leszámítva a gátat). A nehézséget inkább a hirtelen jött meleg és napsütés okozta. De frissítőből szerencsére nem volt hiány, a hosszabb távon indulók háromszor is ihattak a pályán. 25 perc után már kezdtek szállingózni a 7 km befutói, 55 perc után a pedig a 14 km-t teljesítők is.

Az eredményhirdetésre szokás szerint a majális színpadán került sor. Kicsik és nagyok, mind korosztályban, mind pedig abszolútban, különböző Decathlon ajándékokkal, illetve utalványokkal lettek gazdagabbak. A korosztályos helyezetteket pedig még éremmel is díjaztuk.

11154650_10206488457272319_1503602428049161220_o

A hirdetési hibákért itt is szeretnénk elnézést kérni. Nagyon gyorsan kellett az eredményeket elkészíteni a szoros színpadbeosztás miatt. Amikor elkezdtük, még javában futott be a 14 km mezőnye (Lencsés Éva néni is épphogy elérte a korosztályos első helyének kihirdetését:-). Mivel elég messze volt egymástól a színpad és a “versenyiroda”, nehéz volt egyből korrigálni, de reméljük, hogy minden hibát sikerült javítani, és átadni a díjakat az igazi tulajdonosoknak.

A verseny zárásaként megtörtént a tombola is, ahol a Decathlon jóvoltából rengeteg kisebb-nagyobb ajándékot sorsoltunk. A további díjakhoz hozzájárult még Farkas József természetgyógyász (állapotfelméréssel, masszázsokkal), illetve a Vegán WebÁruház is (egy speciális B vitamin komplex készítménnyel).

A verseny logisztikai támogatója az Olimpia Futárszolgálat volt, a helyszínt pedig a Dunakeszi Önkormányzat biztosította. Végül pedig ne feledkezzünk meg a Magyar Forrest Gump-ról sem, aki rendületlenül tolja a bevásárlókocsit, és gyűjt a rászoruló gyermekek részére! Ha tehetitek, továbbra is segítsétek a munkáját!

Jövőre remélhetőleg veletek ugyanitt találkozunk, de más helyszínen még ennél előbb is!:-) Hamarosan fogtok értesülni következő versenyünkről! Addig is jó felkészülést mindenkinek!