Kőbányai Futófesztivál

Az eredménylista letölthető ITT!

A versenyen készült képek elérhetők ITT!
Köszönet Varga Emesének, Ipacs Endrének és Shinsuke Yokochi-nak!

Első alkalommal került megrendezésre a Kőbányai Futófesztivál a KISE és a Gyaloggalopp Sportiroda közös szervezésében, a Közlekedési Biztosító Egyesület (KÖBE) támogatásával, melynek a Merkapt Maraton Sportközpont adott otthont.

Az első nevezők már fél 9 körül megjelentek, a szép napos időben pedig gyorsan érkezett az utánpótlás is:-)
A legfiatalabbak 10 óra 10 perckor rajtoltak el az atlétikai pályán. Nekik egy kört, azaz 500 m-t kellett teljesíteniük. A gyerekeket itt 3 korosztályban díjaztuk, az ovisoktól az alsó tagozatos iskolásokig.

10:30-kor következett a 2 km-es futás rajtja, ezen a távon legnagyobb részben az iskolás korosztály képviseltette magát. Ők már elhagyták a sportközpont területét, és a környező utcákban teljesítették a távot.  Az első leány az abszolút sorrendben is második Horváth Karolina Helga (7:12) lett , a fiúk legjobbja pedig az épphogy csak előtte beérő Papp Tamás (7:10) volt .

11-kor rajtolt el a két fő szám, az 5,5 és a 10 km mezőnye. A futók rendőrségi felvezetés mellett keresztezték a Maglódi utat, majd pedig Kőbánya központja felé vették az irányt. A Szent László tér közelében fordultak balra, majd pedig sokak meglepetésére egy komolyabb emelkedő és pár száz méter terep következett. Nem sokkal ez után a hangulatos Óhegy-parkot keresztezték a futók, majd pedig a Sörgyár utcához visszaérkezve szétvált a mezőny, az 5,5 km-en indulók befutottak a célba, a 10 km-esek pedig még egy kört teljesítettek.

A rövidebb távon a nőknél a Horváthok voltak többségben a dobogón:-), mivel Szabó Nóra (23:23) után másodikként Horváth Zsófia (24:24) érkezett célba, őt pedig a 2 km győztese Horváth Karolina Helga 24:52) követte. A férfiaknál elsőként Erős Gábor ért be 19:20-as idővel, második lett Kopányi Tamás (20:48), a dobogó legalsó fokára pedig Kovács Sándor (Merkapt Maraton Team SE, 21:35) állhatott fel. Ezt a távot Pulai Imre, olimpiai bajnok kenusunk (jelenleg szánkó versenyző) is teljesítette, aki korosztályában 2. helyezést ért el!

A 10 km-es távot a nőknél magabiztosan nyerte Varga Judit 43:59-es idővel, őt Szunyog Erika (Ikarus BSE) követte 44:58-al, majd pedig Czinkóczki Zsuzsanna ért célba 48:55-el. A férfiaknál rajt-cél győzelmet aratva nyert Egri Balázs, őt szorosan követve ért célba Pach Péter Pál (34:15), a Sashegyi Gepárdok versenyzője, harmadikként pedig Dr. Sebestyén Zoltán (Ikarus BSE) érkezett 34:47-es idővel. A táv legidősebb versenyzője ezúttal is Kenyér Imre bácsi lett, aki 79 évesen is könnyedén teljesítette a futamot!

A versenyközpontban a jó hangulatot a kellemes zenék, szpíker, és a gyönyörű idő biztosította:-) A versenyzőket most is bőséges frissítő várta, az eredményhirdetésen pedig a rengeteg távon, és korosztályban összesen 102 érmet, a hosszabb távokon az abszolút eredmények alapján pedig kupát és tárgyjutalmakat vehettek át a versenyzők Pulai Imrétől. Ezen felül a legtöbb diákot megmozgató iskolát is díjaztuk, mely ebben az évben az Újlak Utcai Általános iskola lett.

Aki ennek ellenére sem lett díjazott, az a tombolával vigasztalódhatott, hiszen itt is értékes ajándékokat sorsoltunk támogatóink segítségével.

Reméljük mindenki nagyon jól érezte magát a futófesztiválon, és sikerül vele hagyományt teremtenünk….. Jövőre találkozunk!:-)

De persze nem kell azért addig várni, a jövő hétvégén (Június 1-2) a Merkapt Maraton Sportközpont ad otthont a Nagy Sportágválasztónak, akik pedig már választottak sportágat, azokat Június 3-án várjuk a Gyaloggalopp Sportiroda következő eseményén, a Cserhátszentiváni Terepfutáson és Gyalogtúrán!:-)